Tilbud

Hotellpakke med skipass

Ta med skiene og nyt noen dager på fjellet. Fra kr. 695,-

Overnatting og skipass

Bestill skiferien din nå og få de beste prisene!

Skipakke vinterferie uke 5, 6 og 9

Ta med familien på fjellet i vinter. 5 netter overnatting og 4 dagers heiskort.

Se flere tilbud

Thon Hotels har kjøpt serveringsstedet Vikingland på Skeikampen av Stig Melbø, Monika Melbø og Øystein Blikken. Formell overtakelse av stedet var sist helg.

Skei Vikingland ble først satt opp til OL på Lillehammer i 1994, og ble der brukt som serveringssted og varmestue. Etter OL ble bygget flyttet til Skeikampen, og ble døpt Skei Vikingland. Skei Vikingland har blitt drevet som Afterski og serveringssted, og blir ofte brukt av firmaer og grupper til kick off, Vikingfester, konserter med mer. Thon Hotels er stedets fjerde eier, og Skei Vikingland har med dette fått en langsiktig eier som ser et stort potensial, og ønsker å videreutvikle driften de tidligere eierne har lagt et meget godt grunnlag for.

Serveringskapasiteten på Skeikampen Resort er i perioder for liten, og for totalproduktet betyr det derfor mye å utvikle stedet videre som et supplement til våre øvrige virksomheter på Skeikampen Resort, sier Irene Thorsplass, Daglig Leder Skeikampen Resort.

Fakta om Skei Vikingland:
• Blitt kåret til beste Afterski av flere norske og svenske medier igjennom årene
• 300 m2, plass til 350 personer.
• Utendørs amfi/scene til arrangement mm
• Ligger sentralt til rett ved alpinbakken.
• Har årlig flere konserter og arrangement som trekker både bedrifter, turister og lokalbefolkning.
For mer informasjon:
Irene Thorsplass, Daglig Leder Skeikampen Resort, tel: 92 03 77 20

pressemeldingen som egen fil finner du her: